17.4.2012
23.5. Mrtvý muž, aneb jak jsem 30 km doufal, že se jím nestanu
 
V sobotu 23.05.2015 pokračoval Jesenický šnek, ve stínu světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě, svým třetím bikovým závodem ve Vikýřovicích. Po dvou bahnitých letech se počasí umoudřilo a závod byl suchý, zato stupně vítězů připomínaly Miss mokrý dres.
Jako obvykle se jely podle kategorií 1 – 3 okruhy po 11,5 km s hromadným startem. Po trošku krkolomném startu (ať žijí pozdní příchody na start a půlka pelotonu startující z boku) se vytvořily 3 orlí formace. Mára Chuděj jako styčný důstojník na čele pelotonu, v druhé formaci jsem jel já s Honzou Bedečem a pár metrů za našimi zadními koly to jistil Béda. Po prvním prudkém stoupání jsme s Honzou docvakli Máru a vytvořili silnou trojku, za kterou se poskládali další soupeři. V tu chvíli jsem se podíval na tachometr, kde svítilo číslo 5 km a hlavou mi blesklo – 30 km do cíle v závěsu za Márou, to bude bolet a začal jsem doufat, že se ze mne nestane mrtvý muž dřív, než protneme cílovou pásku.
Teamová spolupráce fungovala na výbornou a postupně jsme odpárali zbytek soupeřů, zůstal s námi pouze Pavel Václavík ze Stevens Oknoplast Šumperk. Ohromnou pochvalu si zaslouží Honza Bedeč, který odtáhl poctivý kus závodu a po 2. kole mohl spokojeně zamířit směr cíl. Nás s Márou čekalo ještě jedno kolo. Béda, který se nás držel v konstantním odstupu, taky zamířil po druhém kole do cíle, následovaný Laďou Bedečem. V průběhu závodu jsem bohužel neměli ani ponětí o tom, jak si vedou naše orlice.
Ačkoliv jsme se v posledním kole v prudkých stoupáních pokoušeli odpárat Pavla Václavíka, držel se nás jako klíště. Poslední pokus byl v technickém sjezdu asi 2 km před cílem. Když ani tady se nám nepodařilo si vytvořit dostatečný odskok, věděl jsem, že je zle, že se bude rozhodovat ve spurtu, který opravdu není mojí silnou stránkou, což je vidět i na výsledném pořadí v cíli. Na tomto musím ještě pořádně zapracovat J Ale i tak si myslím, že se ani jeden z nás nemusí stydět na celkový výsledek v tomto závodu. Pouze si můžeme postesknout nad tím, že v cíli to bylo na bramborákovou party (Mára i Honza Bedeč skončili 4. v kategorii). Pro mě bylo osobní vítězství, že jsem se s Márou udržel a společně jsme dojeli do až do cíle, za to velký dík Máro!
Chuť nám spravily naše orlice. Ivet Kolegarová si skvělou jízdou vyjela bronzovou medaili ve své kategorii a i Lenka Šimčáková zajela skvělý závod. Na stupně vítězů doprovodil Ivet ještě Béda, který taktéž dosáhl na bronzový stupínek. Ale neodpustil si rýpnutí, že prý Rýmařov byl lepší, že tam se vyhrávalo pivo a na to se jezdí prý líp..J
Zapomenout nesmíme ani na LaďuBedeče, který si vyjel pěkné 10. místo a podtrhl tak úspěšné tažení Jesenických orlů na letošním mrtvém muži.

Patrik
 
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
SPONZOŘI
Domist.jpg
logo Harbich web.jpg
Trymeta mala kopie.jpg
logo Paprsek uprava stranky.jpg
Certovy kameny.jpg
Stolarstvi.jpg
 
  PODĚKOVÁNÍ
Sport servis Tomšů
web

Velosport Chuděj
web

Jesenickému týdeníku
web

Olinovi Nešporovi
Petříkov - Brno


 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one