17.4.2012
24.8. Ramzovský bikemaraton

Ačkoliv tento víkend jsme se měli flákat někde u vody (dobrá, někteří poctivě šlapali směr Balt J ), tak důsledkem změny programu Jesenického šneka na nás předposlední víkend v srpnu čekal 40 km dlouhý bike maraton se startem na Ramzové.

Počasí se povedlo, sluníčko svítilo, tak nás ani nerozhodilo, že jsme do závodu nemohli nasadit 5 lidí. Každopádně jsme se s Pavlem Slaným a Bédou domluvili, že si závod hodláme užít, protože po časovce na Bišovku jsme netrpělivě vyhlíželi něco trošku delšího. Trasa byla náročná, po průjezdu Petříkovem jsme začali stoupat na Císařskou a odtud poslali pořadatelé trať na Smrk přímo po zelené turistické. Ve vydatném stoupání se mnoho bikerů ocitlo na zemi, když se v tak pomalé rychlosti nestačili vycvaknout z nášlapů. Alespoň mohli ochutnat, jestli už jsou zralé borůvky. Po zápolení v rašelinovém bahně na Smrku nás za odměnu čekal sjezd po místní červené značce přes Klín přímo na Ramzovou. U mě dobrý, ale spousta závodníků bojovala s technicky náročným sjezdem a někteří se nevyvarovali ani sprosté nadávky. Nu což, jsme tvrdí bikeři, nikomu se naštěstí nic nestalo, tak jsme mohli pokračovat podél trati směr Lesní bar a dále do Horní Lipové. Po rychlém občerstvení nás čekal úmorný výšlap přes Oblý vrch, Lví horu až na Luční vrch, prostě nekonečná mírně stoupající vrstevnice se závěrečným bonbónkem v podobě výběhu na Klín. Někteří se pokoušeli vyjet, ale potom co málem udělali kotoul vzad, taktéž radši zvolili variantu pěšmo. Z Klínu stačilo odbrzdit a vydat se směr cíl na Ramzové u chaty na Klínu.

Ani přes drobný technický problém, který postihl Pavla v posledním sjezdu (defekt, takže do cíle dobíhal s kolem na zádech) jsme si netrhli ostudu a po závodě mohli důstojně zamávat křídly všem soupeřům na rozloučenou. Teamové body jsme sice nevyjeli, ale dobrý pocit v nás zůstal J

Patrik

01.jpg
02.jpg
04.jpg
03.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
SPONZOŘI
Domist.jpg
logo Harbich web.jpg
Trymeta mala kopie.jpg
logo Paprsek uprava stranky.jpg
Certovy kameny.jpg
Stolarstvi.jpg
 
  PODĚKOVÁNÍ
Sport servis Tomšů
web

Velosport Chuděj
web

Jesenickému týdeníku
web

Olinovi Nešporovi
Petříkov - Brno


 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one