17.4.2012
17.1. Vzpomínka - Jsou to právě tři roky (17.1.2010), co zemřel spoluzakladatel a první kapitán Jesenických orlů Jirka Dospělej Beníček.

Vzpomínáme Jirko - zdar jak sviňa!

 

03052009117.jpg
Z archivu:

Jirka Beníček - Dospělej dal popud ke vzniku sportovního amatérského klubu Jeseničtí orli a jako jeho kapitán vedl toto seskupení až do svých posledních dnů.

Bavili jsme se sportem, jak v létě, tak v zimě. Za každého počasí. Ačkoliv nejsme závodníci, závodili jsme - pro radost.

"Nevíš dne, ani hodiny", to vždycky Jirka říkával, když jsme zabředli v těžkých tématech. Nikdo však netušil, jak blízko ten den a ta hodina je. Miloval kolo, miloval běžky, miloval lidi se kterými se při sportu potkával. Vždy byl plný elánu, odhodlání a síly, plný radosti a lidské krásy. Potřeboval-li někdo pomoc, vždy byl mezi těmi, kteří pomohli. Věřil v dobro v lidech, věřil ve spravedlnost. I v tu nejvyšší. "ON to vidí", zaznělo nejednou z jeho úst.

Bylo nám ctí s Tebou prožít několik let. Byla legrace, byly výzvy, bylo pro co žít. Měl jsi nás rád a my na Tebe nikdy nezapomeneme. Bohužel, zbylo už jen říct: "Jirko, kapitáne, děkujeme a sbohem".

Tvoji Jeseničtí orli.

SPONZOŘI
Domist.jpg
logo Harbich web.jpg
Trymeta mala kopie.jpg
logo Paprsek uprava stranky.jpg
Certovy kameny.jpg
Stolarstvi.jpg
 
  PODĚKOVÁNÍ
Sport servis Tomšů
web

Velosport Chuděj
web

Jesenickému týdeníku
web

Olinovi Nešporovi
Petříkov - Brno


 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one