17.4.2012

12.10.Poslední vyjížďka

12.10. Poslední vyjížďka „šneků", vyhlášení výsledků Jesenického šneka 2013

V sobotu 12.10. se jela poslední etapa Šnek Tour spojená s vyhlášením výsledků Jesenického Šneka 2013.

MTB trasa měla 25 km a vedla po šotolinových cestách po úbočích Rychlebských hor. Startovalo se v Horní Lipové u Magacíny, jelo se na Pomezí, dále kolem Lomů na Smrčníku, přes Oblý vrch, Luční vrch a Lesní bary zpět do místa startu. V souladu s velkými závody se v poslední etapě nezávodilo a jelo se tréninkovým tempem. Orli dodrželi tradici velkých závodů a v průběhu vyjížďky si symbolicky připili šampaňským se všemi, kteří byli zrovna po ruce a oslavili tak sportovně své 1. místo v týmech MTB v Jesenickém šneku 2013.

Před startem konkurence označila kola vybraných Jesenických Orlů nálepkou s upraveným logem Orlů, na kterém byl majestátní orel nahrazen roztomilým pašíkem individuálně provedeným pro každého zvlášť. Akce nás velmi potěšila, nejsme konkurenci lhostejní a vítáme investici do nápadu, který nám umožňuje být příští rok ještě rychlejší, kdy v případě potřeby snadno najdeme své stroje dle loga, vlastní podoby a jména.

Vyjížďku provázelo nádherné podzimně letní počasí, takže spousta účastníků odkládala v průběhu trasy své zimní vybavení, kdy někteří pokračovali pouze v krátkém dresu.

Věrka se na první zastávce u lomu pochlubila novými brýlemi, kdy bylo zjištěno, že se jedná o naprosto shodný model, který má Miki. Nové brýle otevřely diskuzi, zda Věrka jezdí v pánských brýlích, nebo Miki v dámských. Problém se nepodařilo do konce vyjížďky vyřešit, nicméně musíme konstatovat, že oběma brýle velmi sluší, takže zbytek týmu zváží, jestli do nich nepůjde taky.

Značení trasy sem tam chybělo (asi spláchl noční déšť), takže i já jsem potvrdil svůj původ Orla z čeledi zbloudilých. Ale o nic nešlo a ze Smrku byl boží výhled na nádherně podzimně zbarvené kopce Jeseníků a Rychlebských hor. Nejvýstižněji popsal sobotu odposlechnutý výrok - dnes je tak krásný den, že si ho snad ani nezasloužíme.

V cíli od 15 hod proběhlo vyhlášení Jesenického šneka 2013. Vyhlašovalo se 5 nejlepších jednotlivců a 3 nejlepší družstva v každé kategorii, MTB a Silnice zvlášť.

Orli přebrali poháry za jednotlivce (1-3 místo) a plakety (4-5 místo) - Věrka Kirschnerová MTB 1.místo, Béda Hudeček MTB 3.místo, Silnice 5.místo, Miki Žváček MTB 4.místo a převzali trofej nejcennější pohár za 1. místo týmu v MTB. Po vyhlášení se rozproudila volná zábava, k pohodě hrála živá kapela. Někteří z týmu se úsměvně pokusili po vyhlášení zpeněžit své trofeje za jednotlivce dle vzoru Lukáše Pollerta, nicméně když přišlo na lámání chleba, tak se ukázalo, že vlastní trofej je vždy cennější a prodejná není.

 

Navečer uspořádal pořadatel „cyklo-biograf", neboli promítání „šnečích" videí a videí z prostředí adrenalinových sportů. Videa zaujala, při promítání se místy nadšeně křičelo. Je nutno ocenit vysokou profesionalitu tvůrců „šnečích" videí.

Následovala „video-rockotéka", kdy se pilo, jedlo, tančilo, oslavovalo. Do kdy nevím, opouštěl jsem místo „vítězství" ve 23 hod.

Olin

 

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
SPONZOŘI
Domist.jpg
logo Harbich web.jpg
Trymeta mala kopie.jpg
logo Paprsek uprava stranky.jpg
Certovy kameny.jpg
Stolarstvi.jpg
 
  PODĚKOVÁNÍ
Sport servis Tomšů
web

Velosport Chuděj
web

Jesenickému týdeníku
web

Olinovi Nešporovi
Petříkov - Brno


 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one