17.4.2012

22.9.Oderská mlýnice

22.9. Oderská mlýnice - závodní seriál Kolo pro život

Tento závod je pro bajkery sladkou třešničkou na dortu a ti co jej už v předešlých letech někdy jeli, vědí nač se těšit.

Trať dlouhá 58,5 km je vyvážená. Rychlé úseky střídají  výživné výšlapy, bezpečné sjezdy i úzké stezky. Na start se postravilo více než 1500 závodníků v čele s našimi nejlepšími profíky jako je Pavel Boudný, Kristián Hynek, Václav Ježek, Jan Hruška a z žen třeba Denisa Stodůlková. Seřadili jsme se do boxů podle svých vyježděných čísel. Miki s Laďou v přednějších řadách s nižšími čísly a já, nováček v Kole pro život, stála s Páťou, který se registroval až v den závodu, skoro na samém konci startovního pole. Odstartováno bylo úderem dvanácté hodiny se zněním tlukotu srdce.

Ačkoliv jsem se zúčastnila téměř všech závodů v seriálu Jesenický šnek, tento závod překročil veškerá má očekávání. Na tak velké sportovní akci jsem byla poprvé ve svém životě. Nechala jsem se ztrhnout úžasnou atmosférou a to hlavně díky skvělým povzbuzujícím fanouškům, kteří lemovali celou trať vybaveni doprovodnými bubny, řechtačkami, rozmanitými převleky, vtipnými hláškami nebo nabídkou cigára či piva.

S číslem B 810 jsem si prošla vším, počínaje prodíráním se startem ze zadních pozic, z čehož jsem měla opravdu veliký strach. Díky Páťovi, který mi razil cestičku, jsem však masami cyklistů proklouzla jako myš. Prošla jsem si pádem s rozbitým kolenem, křečemi, které mě pronásledovaly od dvacátého kilometru a zablouděním ještě s několika dalšími bajkery několik set metrů před cílem a tudíž ztrátou mnoha vydřených mimut. Do cíle jsem dorazila totálně vyčerpaná, ale nesmírně šťastná. Miki potvrdil svoji formu získanou v letní sezóně a opět se ukázalo, že tratě okolo 60 km, které jsou zaměřené na vytrvalost, jsou pro něj šité na míru. I Patrik a Laďa zajeli skvělé časy.

Tento závod ze srdce doporučuji všem bajkerům. Je krásný, obrovský, jedinečný a na profesionální úrovni! Taková je Oderská mlýnice!

STOJÍ ZA TO!

Věrka

Záznam České televize - Věrka ve 24,26, Páťa v 8,08 minutě záznamu

14 kopie.jpg
101.jpg
Miki4.jpg
01.jpg
02.jpg
Miki2.jpg
Miki3.jpg
11.jpg
05.jpg
03.jpg
09.jpg
Patrik3.jpg
06.jpg
102.jpg
13 kopie.jpg
103.jpg
104.jpg
16 kopie.jpg
10.jpg
07.jpg
12.jpg
04.jpg
15 kopie.jpg
SPONZOŘI
Domist.jpg
logo Harbich web.jpg
Trymeta mala kopie.jpg
logo Paprsek uprava stranky.jpg
Certovy kameny.jpg
Stolarstvi.jpg
 
  PODĚKOVÁNÍ
Sport servis Tomšů
web

Velosport Chuděj
web

Jesenickému týdeníku
web

Olinovi Nešporovi
Petříkov - Brno


 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one