17.4.2012

2.6.Jestřebí hory

2.6. Jestřebí hory České Spořitelny - závodní seriál Kolo pro život

Máme tady začátek června a tím pádem i jednu z vychutnávek KPŽ - Jestřebí hory. Po loňském několikanásobném pokusu o hromadnou vraždu museli pořadatelé trať závodu upravit. Došlo ke zkrácení na 85 km a převýšení pouze na 2200 m. Centrum závodu bylo jako vždy v krásném sportovním areálu v Havlovicích, start na náměstí v Úpici.

Start proběhl naprosto v pohodě, protože na trať maratonu vyrazilo pouze 155 závoďáků. Chvíli po startu jsem zjistil, že opravdu došlo k úpravě tratě a dá se říct, že k lepšímu. V druhé polovině následovalo zděšení, protože všechny prasárny na trati zůstaly, především dvě místa označená pořadateli umrlčími lebkami! U té jedné dokonce stála pověřená osoba, která upozorňovala na úsek, kde se bude tlačit do kopce. Na jednom rovinatějších úseku jsem provedl kontrolu času a sám sebe překvapil solidním mezičasem a to i přes krizi, která mě postihla na 55 km. Pomohlo mi z ní spojení dlouhé a krátké tratě, kde jsem jel chvíli ve skupině a znovu tak chytil rytmus. Následoval poslední singl, který jsem si velice dobře pamatoval z minulého roku. V loni jsem ho řešil jednoduše. Pustil jsme to, dole nestačil vybrat levou do pravého úhlu, proletěl živým plotem a ustlal si na trávníku u chalupy. A nebyl jsem první, soudě podle toho, že majitelé dál nerušeně popíjeli kafe. Proto jsem letos volil jinou variantu - jen jsem přibrzdil a přistál přímo u nich! Výsledek - odřené kolo, ulomený držák bidonu a sedřená noha od kolene ke kotníku.

Dojetí do cíle doprovázela obrovská úleva. Na kompjůtru 85 km, čas 5:28! Vzhledem k tomu, že jsem předpokládal výsledný čas kolem 7 hodin, super čas a k tomu krásné umístění v kategoriii „D" (mužů nad 50 let). Z toho je patrné, že Orlům se může dařit i v Jestřebích horách!

Laďa

600-600.jpg
600-600a.jpg
SPONZOŘI
Domist.jpg
logo Harbich web.jpg
Trymeta mala kopie.jpg
logo Paprsek uprava stranky.jpg
Certovy kameny.jpg
Stolarstvi.jpg
 
  PODĚKOVÁNÍ
Sport servis Tomšů
web

Velosport Chuděj
web

Jesenickému týdeníku
web

Olinovi Nešporovi
Petříkov - Brno


 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one