17.4.2012
15.9. Valtické cyklobraní - závodní seriál Kolo pro život
Další závod seriálu KPŽ zavítalo na jižní Moravu a do oblíbeného vinařského města Valtice.
Při Valtickém Cyklobraní Kooperativy nejenže byla prolomena magická hranice dvou tisíc účastníků, ale co víc: byl stanoven absolutní rekord Kola pro život. Na startu bylo celkem 2400bikerů!
Oproti loňskému roku se trať trochu změnila, hlavně tedy závěr 54km závodu. Bikery prověřil hlavně závěr. A sice nová vrchařská prémie na kopci Rajsna a pak ještě jeden těžký výjezd těsně před cílem.
O parádní zpestření se postaral boží anděl, který dodával závodníkům sílu k zdolání tohoto "prďáku." Málokterý závodník ušel jeho pozornosti. Hlášky o boží síle a navigaci k cestě do nebe neměly chybu. Pro nejvíc vyčerpané jedince měl dokonce jako vzpruhu připravený doušek burčáku. :-)
Za Orly startoval Laďa Hynek a Pavel Slaný. Laďa si chtěl spravit „chuť" z minulého ročníku, kde se nešťastně zranil a doba rekonvalescence se poněkud „protáhla" oproti předpokladům. Letos se Laďovi veškeré komplikace při tomto závodu naštěstí vyhnuly a kromě ztráty pumpičky na začátku závodu vše proběhlo bez komplikací a tak si Laďa mohl vychutnat veškeré „nástrahy" trati včetně průjezdu pískovnou, kde byl vodní brod, průjezd Rakouskem a již zmiňovaný kopec Rajsna.
Pavlovi veškeré snažení na dobrý výsledek pokazila prodělaná chřipka pár dní před závodem, která trvala i v době závodu a s horečkou se nedá „udělat" bohužel dobrý výsledek, takže posledních 15 km do cíle bylo spíše jen o tom dojet v „normálním" stavu :-)
Předposlední závod se ale pořadatelům povedl, počasí rovněž přálo, tudíž účastníci mohli odjíždět spokojení. Burčáku i vína bylo dost, takže nikomu nic nechybělo.

Pavel Slaný
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
SPONZOŘI
Domist.jpg
logo Harbich web.jpg
Trymeta mala kopie.jpg
logo Paprsek uprava stranky.jpg
Certovy kameny.jpg
Stolarstvi.jpg
 
  PODĚKOVÁNÍ
Sport servis Tomšů
web

Velosport Chuděj
web

Jesenickému týdeníku
web

Olinovi Nešporovi
Petříkov - Brno


 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one