17.4.2012
15.12. Pohodovka 2012

            Tak jak sám název napovídá, přesně v tomto duchu byl pojat první ročník pěšího závodu tříčlenných týmů, který byl v režii Jesenických orlů.

            Sraz všech účastníků byl v hospůdce U šneka v Dětřichově v sobotu 15. 12. od 9:00 hodin. Za deštivého počasí jsem došel na místo cca v 10:00 a v hospůdce už panovala dobrá nálada - někteří snídali a jiní včetně mne se posilňovali různými podpůrnými, ale povolenými prostředky. Prezentaci obstarali děvčata Anička a Věra a ředitel akce Miki provedl patřičnou rozpravu o závodu.

            Na start v 11:11 hodin se nakonec v poněkud nevlídném počasí postavilo 8 tříčlenných týmů a všichni svorně vystartovali po zelené turistické značce přes Mýtinku na rozcestí U vysoké jedle, kde bylo povinné kontrolní stanoviště. Už na tuto kontrolu se odtrhli kupředu od zbytku startovního pole dvě trojice z pořádajícího oddílu Jeseničtí orli, a to Penzisti (Věrka, Laďa, Miki) a Junioři (Patrik, Jirka, Vlčák), kteří to vzali pěkně zodpovědně. My ostatní jsme také věděli co je to zodpovědnost, nešlo prostě výborný „svařáček" a „orlovskou" slivovičku nechat bez povšimnutí, zvlášť když nám to holky (Janča, Radka a Peťka) na této kontrole tak pěkně nachystaly. Ale to už dva první týmy pokračovaly dál v závodu na Zlatý Chlum následováni týmem Tři „dů"chodci (Béda, Marek, Kuba) a osamoceným Ivošem z týmu Piani (Ivo, Lucka, Pavel). Až dolezla k vysoké jedli i družstva Vavřinec Dobrota (Ivka, Honza, Vavřinec) a Jesorli (Robert, Teo a Milan) a všichni měli potřebná razítka v účastnických listech, tak jsme to vzali ztečí na vrchol Zlatého Chlumu. Když jsme dorazili na „zlaťák", k našemu údivu tam už Junioři, Penzisti, Tři „dů"chodci a Ivo nebyli. No nic, museli jsme splnit dle pravidel závodu i na tomto stanovišti orazítkování (Mikiho Janča s Lukášem) s potřebnou konzumací za bonus 10 minut v cíli. Navíc jsme si to tam zpestřili prolézáním otvoru dřevěného sloupu, a to s takovou vervou, až už se Miloš bál, že mu spadne chata. Mezi tím už dorazili do cíle U šneka první tři v tomto pořadí - Junioři, Penzisti a Tři „dů"chodci. Družstva Gerlach tým 2012 (Honza, Martin a já) a Tři zelené do skla (Zdenča, Jára, Michal) se na „zlaťáku" alespoň vyhecovala, kdo bude v cíli dřív. To se povedlo naší trojici, protože šla nejkratší možnou cestou necestou. Ale je fakt, že jsme vystartovali o něco dříve než Tři zelené do skla.

            Postupně do cíle došlapala i ostatní družstva a mohl být odstartován druhý vrchol dne, a to „Koláčočasovka", závod v jedení koláčů. A kdo jich spořádal za 20 minut nejvíce? Byl to Ivo Rajda s neuvěřitelnými 19 koláči. Další tři žrouti snědli 15 koláčů. Nejrychlejším z nich byl Patrik a o třetí příčku jsem se porval já s Mikim, což byl souboj do posledního polknutí se šťastnějším koncem pro mne. Od té chvíle ještě dlouho nebudu chtít koláče ani vidět. Po této žranici následovalo zápolení šipkové a taneční až do nočních hodin.

            Celou akci hodnotím na jedničku a jsem rád, že díky pořadatelům a všem účastníkům jsem mohl prožít pěknou sobotu. Poděkování rovněž patří hospůdce U šneka, Milošovi Lyachovi, Selské pekárně za skvělé koláčky a Jirkovi Zemánkovi za ten výtečný „svařák". Zároveň se za nás kamarády účastníky omlouvám, že jsme se na trase malinko pozapomněli (může za to kontrolní místo U vysoké jedle). Příště se polepšíme a už Vám to orlům tak jednoduše nedáme...

Kamil „Cukr" Osladil

 


foto Ivo Raida
foto Michal Ulrych

Pokud někdo další fotil, pošlete prosím odkaz na týmový e-mail.
Výsledky jsou v rubrice POHODOVKA 2012.
SPONZOŘI
Domist.jpg
logo Harbich web.jpg
Trymeta mala kopie.jpg
logo Paprsek uprava stranky.jpg
Certovy kameny.jpg
Stolarstvi.jpg
 
  PODĚKOVÁNÍ
Sport servis Tomšů
web

Velosport Chuděj
web

Jesenickému týdeníku
web

Olinovi Nešporovi
Petříkov - Brno


 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one