17.4.2012
14.7. Vrtule - nezávodní akce

Tento ročník se jel za nevlídného počasí. Přema Posker, který je pachatel této akce, se pravidelně trefuje do špatného počasí. Včera se dokonce objevily „nespokojené" hlasy (Pavel Stibor), že by se podle něho dala plánovat dovolená. Celý den teplota kolísala mezi 12°C - 18°C a odpoledne nás opláchl déšť. Celá trasa - Jeseník, Červenohorské sedlo, Skalní tabule, Petrovka, Dlouhé stráně, Loučná, Přemyslov, Nová ves, Banja luka, Ostružná, Petříkov, Ramzová, Lipová a zpět do Jeseníku, je dlouhá 103 km s převýšením cca 1860 m a je tréninkem na Dvě kopy. Ty se pojedou doufejme za luxusního počasí.

Miki

autor foto 2, 3, 4, 5, 7- Přema Posker - jeho všechny fotky zde

všechny orlí fotky zde

00.jpg
DSCN3179.JPG
DSCN3184.JPG
DSCN3187.JPG
DSCN3185.JPG
01.jpg
DSCN3203.JPG
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
Přema píše:

Tréning na "Dvě Kopy" je za námi a můžeme rekapitulovat :
Trasu absolvovalo 12 kol (s cyklisty na hřbetě), zúčastnilo se nás 13 (Evik nás přišla pozdravit na ČHS a raději se vrátila).

Dobrou náladu nepokazil ani fakt, že se cyklistika blížila vodním sportům při teplotě připomínající spíše teplý leden. Jak fotodokumentace ukazuje, teploměr na ČH sedle se nám vysmíval svými deseti stupni (na zamlženém objektivu foťáku v bufetu je to také znát).
Těžká etapa nakonec roztrhala peloton na čtyři skupinky, kdy favorité (jako např. já) nezachytili nástup a dojeli v dalších skupinách. I přes nevlídné počasí byla opět krásná panoramata, poněkud zpestřená pohledem na čerstvé smrkové polomy nad spodní nádrží. Nutno podotknout, že tak plnou jsem ji snad ještě neviděl. Zato na "kýblu" jsme někteří přes mlhu nedohlédli ani na dno vypuštěné nádrže !
Po deštivém sjezdu do Loučné se naše skupina v Oáze vydatně nejedla a napojila a když došla zelená (což bylo hned po prvním kole), vyrazili jsme do deště na poslední úsek etapy (tou dobou již někteří pravděpodobně přejížděli nebo přejeli horizont Ramzové. Luxusní zážitek !
Závěrem je dobré shrnout, že naštěstí nedošlo k žádnému úrazu, pouze vznikly drobné škody na "materiálu" - Šubík ztratil cyklocomputer (konečně může nafingovat, kolik letos najel) a já jsem měl malý defektík - kde jinde než na asfaltu.

Přema Posker

SPONZOŘI
Domist.jpg
logo Harbich web.jpg
Trymeta mala kopie.jpg
logo Paprsek uprava stranky.jpg
Certovy kameny.jpg
Stolarstvi.jpg
 
  PODĚKOVÁNÍ
Sport servis Tomšů
web

Velosport Chuděj
web

Jesenickému týdeníku
web

Olinovi Nešporovi
Petříkov - Brno


 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one