17.4.2012

13.10.Vyhlášení Šneka

13.10. Vyhlášení Jesenického Šneka

Ač jsme tomu nikdo nechtěli věřit, další sezona Jesenického šneka byla za námi a rozdávání pohárů před námi. Jak stylověji zakončit jubilejní „plnoletý" ročník, než společnou vyjížďkou.

Zlí jazykové prorokovali špatné počasí, ale jak Věrka výstižně řekla: „to je jako na Mallorce", už od rána přivítalo cca 80 bikerů a bikerek sluníčko a podzimně zbarvený les. Orli byli skoro v plné formaci, jmenovitě já, Miki, Věrka, Pavel Burďák, Vlčák, Jirka, Laďa a Janča, zbytek teamu se připojil na závěrečné odpolední vyhlášení. Start byl v hospůdce U Šneka, což všichni účastníci zájezdu kvitovali především při ranním občerstvení. V 10. hod se ozval pomyslný startovní výstřel a peloton se vydal vstříc necelým 50 km. Ačkoliv se všichni po ránu dušovali, že se jede na pohodu, že není kam spěchat, stejně atmosféra balíku všechny pohltila a v příjemně ostrém tempu se vyrazilo na trasu hospůdka U Šneka - Adolfovice, Mlýnky - Javořík - pod Strmým - pod Obřími skalami - Ramzová - Lesní bar - Pomezí - Lázně Jeseník - hospůdka U Šneka. Po rychlé zastávce na Javoříku jsme spěchali na Ramzovou, kde na nás čekala na poledním sluníčku občerstvovací stanice s teplým čajem a dalšími povzbuzujícími prostředky. Vlčák se zhostil úlohy hlavního zásobovače a umíchal nám kosmický nápoj, který by mohl soupeřit i s tajným elixírem Asterixe a Obelixe. Jakmile začala účinkovat jeho tajemná síla, skočili jsme do sedel a v orlí formaci pokračovali v cestě. Lesní bar jsme nakonec s kratičkou zastávkou pouze proletěli a zastavili se až před Pomezím, odkud byly neskutečné výhledy. Pak následoval již jen průlet lázněmi a hurá do cíle na gulášek.

S mírným zpožděním došlo i na vyhlašování těch úspěšných a ještě úspěšnějších. Orli se rozhodně neměli za co stydět, když Miki, Laďa a Martin si odnesli domů plakety a Věrka vystoupala na místo nejvyšší. Stručně shrnuto ideální motivace do příští sezony.

Jako se Orli nenechají zahanbit na trati, nenechali se zahanbit ani v rámci večerního programu. Když skončila 3D projekce, rozhodl se Vlčák, že i na zbývající snímky vyzraje a nasadil si 3 x 3D brýle, čímž stanovil módní trend pro celý večer a možná i pro příští sezonu. A když se začaly z reproduktorů ozývat ty největší vypalovačky, už nikdo neotálel a parket se pod zátěží treter jen prohýbal.

Co říci na závěr? Pořadatelům obrovské díky, všem zúčastněným respect, příští sezoně enjoy a hlavně se nezrakvit.

Patrik

 

foto Čmelda
foto Cukr
foto Miki
foto Kuba
foto Petr Sobala
foto Ivo Raida
foto Peťa Grepl
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
_MG_9402.JPG
18.jpg
19.jpg
_MG_9416.JPG
21.jpg
20.jpg
SPONZOŘI
Domist.jpg
logo Harbich web.jpg
Trymeta mala kopie.jpg
logo Paprsek uprava stranky.jpg
Certovy kameny.jpg
Stolarstvi.jpg
 
  PODĚKOVÁNÍ
Sport servis Tomšů
web

Velosport Chuděj
web

Jesenickému týdeníku
web

Olinovi Nešporovi
Petříkov - Brno


 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one