17.4.2012
12.8. O cenu Rapotína - Jesenický šnek

Zdravím Jesenické orly a všechny příznivce cyklistiky. Na úvod bych chtěl poděkovat, že jako nováček týmu mám tu milou povinnost, napsat něco málo o nedělním závodě v Rapotíně.

Účast byla veliká - 253 závodníků, z toho 123 dětí. Trať měřila 27 km, jely se tři okruhy, ženy dva. Mně osobně se moc líbila. Po dvou časovkách, které jsem jen zatím jel, to bylo pro mě zase něco nového. Kousek po startu stoupání v lese, v jednom místě prodírání se blátem, potom rychlý terénní sjezd, jen kousek odpočinek po cestě, průjezd parkem zakončený třemi schody a jeden okruh byl za námi. No pak ještě dvakrát a bylo to. Tentokrát nás jelo osm - Miki, Věrka, Laďa Hynek, Jirka Zemánek, Pavel Burďák, Pavel Slaný, Martin Pinter a já Michal Vlčák. Bohužel našeho kapitána Mikiho postihl hned po startu defekt, po kterém musel odstoupit a stál ho tak celý závod. Jako správný kapitán ale neváhal a utíkal povzbuzovat ostatní orly, což byla velká podpora. Aby té smůly nebylo málo, tak se defekt nevyhnul ani Věrce. Naštěstí jel kolem Jirka, který ihned seskočil z kola a nešťastné Věrušce pomohl. Díky tomu si nakonec dojela pro krásné 2. místo. Kdyby se udělovala cena fair play, tak by byl Jirka jasný vítěz. Jinak my ostatní jsme dojeli bez podobných komplikací a ve slušných časech s dobrými pocity dobře zajetého závodu. Vše bylo na vysoké úrovni, jak zázemí, tak organizace i trať samotná, takže spokojenost a díky pořadatelům.

Večer jsme to zakončili u Jirky na zahradě u ohně při opékání špekáčků a trocha toho piva nebo vína nemohla chybět. Vše jsme v klidu probrali a prodiskutovali a shodli se nakonec na tom, že to byl rozhodně krásně prožitý den.

Tak to by bylo asi tak vše a už se těšíme do Písečné na další závod.

Michal Vlčko „Vlčák"

foto: Mojmír Žváček st.

foto č. 7, 8: Miloslav Mlynář, ACS Drak Vrbno

další foto: odkaz 1, odkaz 2, odkaz 3


01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
04-1.jpg
04-2.jpg
defekt.jpg
defekt.jpg
04-3.jpg
04-4.jpg
04-5.jpg
04-6.jpg
04-7.jpg
04-8.jpg
04-9.jpg
09.jpg
04-10.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
SPONZOŘI
Domist.jpg
logo Harbich web.jpg
Trymeta mala kopie.jpg
logo Paprsek uprava stranky.jpg
Certovy kameny.jpg
Stolarstvi.jpg
 
  PODĚKOVÁNÍ
Sport servis Tomšů
web

Velosport Chuděj
web

Jesenickému týdeníku
web

Olinovi Nešporovi
Petříkov - Brno


 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one